Servisy elektroniky v ČR a SR

Dnes je 20. 01. 2022

Skylink a CS Link - SERVISNÍ POPLATEK, VÝMĚNA KARTY

K 31.3.2012 se stala vlastníkem satelitních platforem CS Link a Skylink lucemburská společnost M77 Group S.A., na kterou přešly veškeré závazky původních provozovatelů Media Vision s.r.o. a TradeTec a.s..
Kromě dlouho připravované a již probíhající změny kódovacího systému a s tím spojené nutnosti postupné výměny dekódovacích karet došlo tímto k mnoha dalším změnám. Zákazníkům CS Link je nabízena karta Výměna Skylink, těm kteří si platí placené programy jsou karty i rozesílány a je jim nabízen balíček Multi Skylink atd... Výměna karet pro zákazníky CS Linku tedy znamená přechod na platformu Skylink a je naprosto zřejmé, že postupnou výměnou karet a po následném odpojení systému Cryptoworks v budoucnu dojde v podstatě k zániku platformy CS Link.
Velmi podstatnou změnou jsou ale především nové Všeobecné obchodní podmínky Skylink a CS Link, platné od 15.6.2012. Tyto nové podmínky zavádí od 1.9.2012 takzvaný servisní poplatek ve výši 29,-Kč měsíčně t.j. 348,-Kč za rok.

SERVISNÍ POPLATEK

Zákazníky na které se vztahuje od 1.9.2012 servisní poplatek Skylink informuje dopisem ve kterém je přiložena i složenka na 348Kč. Ačkoliv podstatné informace jsou v dopise uvedeny, k úplnému zorientování v těchto novinkách je třeba si dopis skutečně pozorně a důkladně přečíst celý protože ne vše podstatné je patrné na první pohled. Mnoho zákazníků například zcela zbytečně zaplatí přiloženou složenkou roční servisní poplatek a pak si koupí kartu Výměna která je od poplatku na určité delší období osvobozena.
Rozhodl jsem se proto uvést zde pokud možno přehlednou formou veškeré podstatné informace týkající se servisního poplatku a případně promo nabídky placených programů na 2 měsíce zdarma na kartách Výměna.


Od kdy začít platit servisní poplatek:

Pro karty Cryptoworks a ICE typu Skylink Standard platí:

 • Pro karty registrované před 1.9.2012 je servisní poplatek nutno platit až po uplynutí 24 měsíců od data registrace

Pro karty ICE a Irdeto typu Skylink Standard HD platí:

 • Karty registrované do 31. 12. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 24 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty.
 • Karty registrované po 31. 12. 2012 mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 12 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty.

Pro karty Skylink Výměna platí:

 • Karty registrované do 15. 9. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 24 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty.
 • Karty registrované od 16. do 30. 9. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 12 měsíců + promo placené nabídky na 2 měsíce od data registrace karty.
 • Karty registrované od 1. 10. 2012 včetně mají v ceně zahrnut Servisní poplatek na 12 měsíců.


Koho se servisní poplatek týká a koho nikoliv:

 • Servisní poplatek se týká pouze zákazníků, kteří přijímají základní programovou nabídku a žádné jiné programy si neplatí.
 • Platíte-li si jaký-koliv balíček placených programů, po tuto dobu se vás servisní poplatek netýká! Servisní poplatek je již zahrnut v ceně placeného balíčku.

Jakým způsobem a na jak dlouhé období je možné servisní poplatek uhradit:

  Měsíčně ve výši 29Kč lze poplatek hradit pomocí SIPO nebo Inkasa. U všech ostatních platebních metod (převodem z ůčtu, složenkou apod..) se poplatek platí ročně ve výši 348Kč.

Máte uhrazen poplatek na rok a v průběhu tohoto období si chcete zaplatit některý z placených programových balíčků. Jak je to s částkou zaplacenou za roční poplatek:

 • Cena za placené programy již servisní poplatek obsahuje, takže za období ve kterém máte předplacenu kteroukoliv z placených služeb poplatek neplatíte. Platnost již zaplaceného servisního poplatku se vám o tuto dobu odkládá.
  Předplatíte-li si například Servisní poplatek na rok a v průběhu této doby si na půl roku pořídíte placenou nabídku, bude vám účtování servisního poplatku na těchto 6 měsíců přerušeno a jeho platnost bude o stejné období prodloužena. Obdobně to funguje v případě platby SIPO.

Uhradili jste již roční servisní poplatek 348Kč a nyní si pořizujete kartu Výměna:

 • V takovém případě máte předplacen servisní poplatek na dalších 12 měsíců následujících po době, po kterou je nová karta Výměna od poplatku osvobozena. Například pokud zaregistrujete kartu Výměna do 15.9.2012, v ceně karty je již i servisní poplatek na 2 roky od doby registrace. Vy máte v takovém případě již předem předplacen servisní poplatek za třetí rok (začnete jej opět platit až za 3 roky).

Do kdy je nutné provést výměnu staré karty SKYLINK za novou:

Určitě doporučuji výměnu karty neodkládat a provést ji co nejdříve. Pokud jste již zaplatili servisní poplatek nevadí, nová karta vám příští platbu posouvá o 12 měsíců (v ceně karty je servisní poplatek na 1 rok) takže o své peníze nepřijdete.

Výměně karty se nelze vyhnout, je přitom výhodné provést výměnu co nejdříve:

 • Na starých kartách Cryptoworks již od 1.11.2012 nebude možné aktivovat žádné placené programy. Odpojování programů se však nevyhne ani zákazníků kteří sledují pouze základní nabídku. Od března 2013 budou na starých kartách odpojeny také HD programy které jsou v základní nabídce!!
 • Je pravděpodobné, že výměna karty bude v průběhu příštího roku cenově méně výhodná než je tomu v současné době.
 • Je prakticky jisté že v roce 2013 až 2014 dojde postupně k úplnému vypnutí systému Cryptoworks, tedy i základní nabídky na starých Cryptoworks kartách. Pořídit si novou kartu pak bude nezbytné, kdo bude chtít nadále sledovat CZ a SK programy ze satelitu tak bude muset výměnu karty nakonec stejně provést. V té době přitom bude výměna karty pravděpodobně dražší než je tomu dnes


 • | Autor: Petr Kácha | Vydáno dne 24. 08. 2012 | 11750 přečtení |